نصب و راه اندازی انت ماینر S9

راه اندازی انت ماینر

آموزش تنظیمات و نصب و راه اندازی ماینر S9

انت ماینر S9 یکی از بهترین و شناخته شده ترین انت ماینرهای موجود در بازار است که توسط کمپانی خوش نام Bitmain طراحی و تولید شده است. محبوبیت و تعدد استفاده از انت ماینر S( سبب شده است که هزینه های نگهداری  و تعمیر ماینر بسیار مقرون به صرفه تر از سایر مدل ها باشد. از تراشه BM1387 که دارای لیتوگرافی ۱۶ نانومتری است، در این دستگاه استفاده شده است که قدرت پردازش بالایی دارد. از نکات قابل توجه در خصوص این انت ماینر این است که پیش از عرضه به بازار، به صورت کامل مورد ارزیابی قرار می گیرد تا کاربران هنگام نصب آن دچار مشکل نشوند.

اجزای تشکیل دهنده انت ماینر S9:

اجزا و قطعات تشکیل دهنده انت ماینر S9 و پنل کنترل کننده جلویی آن مطابق شکل زیر است:

قطعات ماینر S9

ویژگی ها:

میزان هش

۱۲± ۵%Th/s

 ۱۲٫۵± ۵%Th/s

۱۳± ۵%Th/s

۱۳٫۵± ۵%Th/s

مصرف تخمینی پریز برق

۱۱۷۶W+10%

۱۲۲۵W+10%

۱۲۷۴W+10%

۱۳۲۳W+10%

ولتاژ درجه بندی شده

۱۱٫۶۰~۱۳٫۰۰V

کارایی تخمینی برق پریز

۰۰۹۸J/GH+10%

ابعاد

L x W x H) 350mm x 135mm x 158mm)

وزن خالص

۴٫۲kg

دمای محیط کار

۰ – ۴۰°C

از ویژگی های انت ماینر S9 می توان به نداشتن مبدل DC/DC اشاره کرد که باعث می شود هرچه ولتاژ ورودی به این دستگاه افزایش یابد، کارایی آن جهت استخراج نیز بالاتر برود.

 

نحوه اتصال منبع تغذیه:

در بالای این دستگاه ده اتصال از نوع PCI-e قرار گرفته است که برای اتصال منبع تغذیه به این دستگاه به صورت زیر مورد استفاده قرار می گیرند:

 • برای اتصال بوردهای هش از ۹ اتصال دهنده PCI-e استفاده می شود. هر بورد هش انت ماینر S9 دارای مجموعه ای ۳ عددی از اتصال دهنده های PCI-e است.

 • یک اتصال دهنده PCI-e که به کنترل کننده تخصیص یافته است و بر روی آن قرار دارد.

توجه داشته باشید که اگر برای تأمین نیروی برق انت ماینر S9 از چند منبع تغذیه استفاده می کنید، تأمین نیروی هر بورد هش باید توسط یک منبع تغذیه صورت بگیرد تا از بروز بی ثباتی و خسارات احتمالی جلوگیری شود.

چگونه منبع تغذیه را متصل کنیم:

برای اتصال منبع تغذیه به انت ماینر S9 مراحل زیر را انجام دهید:

 • اتصال دهنده های کابل منبع تغذیه را به ۹ اتصال دهنده PCI-e که پیش تر به آن ها اشاره کردیم، متصل نمایید. این اتصال دهنده ها در بالای انت ماینر S9 قرار گرفته اند. حتماً اطمینان حاصل کنید که نیروی مورد نیاز هر بورد هش توسط یک همان منبع تغذیه تأمین می شود.

راه اندازی ماینر s9

 • یک اتصال دهنده کابل منبع تغذیه را به تنها اتصال دهنده PCI-e کنترل کننده که روی آن قرار گرفته است، متصل کنید.

 • کابل شبکه را به درگاه ETH انت ماینر S9 وصل کنید.

 • منبع تغذیه (PSU) را به پریز برق وصل کنید تا نیروی برق مورد نیاز انت ماینر S9 تأمین شود.

 • در صورتی که از بیش از یک منبع تغذیه استفاده می کنید، منبع تغذیه ای که به کنترل کننده متصل شده است را بعد از شروع به کار سایر منابع تغذیه، به کار بیاندازید.

تنظیم کردن انت ماینر S9:

 • فایل zip را از اینجا دانلود کرده و از حالت فشرده خارج نمایید. درون این فایل زیپ فایل IPReporter.exe قرار دارد، آن را به صورت Run as administator اجرا کنید. پروتکل شبکه به صورت پیش فرض بر روی DHCP قرار دارد و توزیع آدرس های IP نیز به صورت اتوماتیک می باشد.

 • در پنجره IPReporter گزینه های Shelf، Step و Position را مشاهده خواهید کرد که برای فارم ماینرها مناسب هستند و نشان دهنده موقعیت ماینرها هستند. مناسب ترین گزینه برای انت ماینر S9 که از نوع ماینرهای خانگی است، همان حالت پیش فرض است.

نرم افزار انت ماینر

 • در پنل جلویی کنترل کننده انت ماینر S9 ، دکمه IP Report را بفشارید و به مدت ۵ ثانیه آن را نگه دارید تا صدای بیپ شنیده شود.

سوکت ماینر S9

 • آدرس IP انت ماینر S9 را می توانید در پنجره ای که در صفحه نمایش کامپیوتر باز می شود، مشاهده کنید.

آموزش نرم افزار ماینر S9

 • در مرورگر کامپیوتر آدرس IP که برای شما فراهم شده است را وارد کنید.

 • برای نام کاربری و پسورد کلمه root را وارد کنید.

 • در قسمت تنظیمات شبکه می توانید به انت ماینر S9 یک IP Static اختصاص دهید. این گزینه اختیاری است و می توانید این کار را انجام ندهید.

 • با کلیک روی گزینه Save تنظیمات صورت گرفته را ذخیره کنید، سپس روی گزینه Apply کلیک کنید تا تغییرات مورد نظر در انت ماینر S9 اعمال شوند.

راه اندازی انت ماینر

انجام تنظیمات استخر ماینر:

 • در قسمت Main Configuration گزینه General Settings را انتخاب کنید.

 • برای اینکه انت ماینر S9 را به استخر Antpool وصل کنید، گزینه ها را بر اساس جدول زیر تنظیم کنید. برای کسب اطلاع از آدرس سایر استخرها می توانید به وب سایتشان مراجعه نمایید.

antpool

 • انت ماینر S9 را می توان به سه استخر وصل کرد و آن ها را با اولویت های کاهشی از استخر شماره ۱ (Pool 1) به استخر شماره ۳ (Pool 3) تنظیم نمود. اگر استخرهایی که اولویت بالاتری دارند، آفلاین باشند، استخرهای با اولویت پایین تر مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

نحوه نظارت بر انت ماینر S9:

برای اطلاع از نحوه عملکرد انت ماینر S9 خود اقدامات زیر را انجام دهید:

 • روی گزینه Miner Status کلیک کنید.

 • جدول هایی مطابق تصویر زیر نمایان خواهند شد که می توانید از نحوه عملکرد انت ماینر S9 خود آگاهی لازم را کسب کنید.

گزینه شرح
ASIC# تعداد تراشه های موجود در زنجیره
فرکانس تنظیمات فرکانس دستگاه ایسیک
(GH/S (RT میزان هش هر بورد
(Temp (PCB دمای هر بورد هش بر حسب سلسیوس. تنها به ماینری با فرکانس ثابت اعمال می شود.
(Temp (chip دمای تراشه ها در هر بورد هش بر حسب سلسیوس. بیشترین مقدار ۱۲۰ درجه می باشد.
وضعیت ایسیک (ASIC Status) یکی از وضعیت های زیر ظاهر می شود:O- نشان دهنده OK می باشد

X- نشان دهنده خطا می باشد

— نشان دهنده از کار افتادن است

استخر ماینر

 • توجه داشته باشید که زمانی که دمای انت ماینر S9 به ۱۲۵ تا ۱۳۵ درجه سانتی گراد برسد، متوقف خواهد شد و در این حالت پیامی مبنی بر اینکه دمای دستگاه بسیار بالا است نمایان خواهد شد و در پایین صفحه در قسمت Kernel Log حوجود خواهد بود.

مدیریت فریمور انت ماینر S9:

برای بررسی و کسب آگاهی از نسخه فریمور (Firmware) انت ماینر S9 به صورت زیر عمل کنید:

 1. در قسمت System تب Overview را انتخاب کنید.

 2. در قسمت File System Version می توانید مشاهده کنید فریمور انت ماینر S9 چه نسخه ای است. برای مثال در تصویر زیر، فریمور ماینر نسخه ۲۰۱۷۰۱۰۸ است.

آموزش نرم افزار ماینر 1 S9

نحوه ارتقای فریمور انت ماینر S9:

پیش از هر کاری اطمینان حاصل کنید که انت ماینر S9 در طول فرآیند ارتقای فریمور به برق متصل خواهد بود. توجه داشته باشید که اگر پیش از ارتقا اتصال برق ماینر قطع شود، جهت تعمیر باید دستگاه را به Bitmain ارسال کرد.

برای ارتقای فریمور انت ماینر S9 خود مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در قسمت System گزینه Upgrade را انتخاب کنید.

 2. برای اینکه تنظیمات کنونی شما برای انت ماینر S9 حفظ شود، چک باکس را انتخاب کنید. اگر تیک چک باکس را بردارید، تنطیمات ماینر به حالت پیش فرض قرار خواهد گرفت.

 3. گزینه Browse را انتخاب کنید و فایل آپگرید را انتخاب کنید.

 4. بعد از انتخاب فایل آپگرید، روی Image Flash کلیک کنید. پیامی نمایش داده خواهد شد که نشان می دهد فریمور انت ماینر S9 می توانید ارتقا پیدا دهید و اگر با آن موافق باشید، عملیات فلش کردن آغاز می شود.

ضمانت نامه انت ماینر S9:

 1. از تاریخی که دستگاه انت ماینر S9 حمل شود، یک ضمانت نامه ۹۰ روزه ایجاد می شود. برای استفاده از این ضمانت نامه یک تیکت توسط مشتری در وب سایت Bitmain باید ایجاد شود.

 2. با توجه به ماهیت انت ماینر S9 و زمینه ای که از آن استفاده می شود، فروش به صورت قطعی بوده و پس از آن مبلغ پرداخت شده پس داده نخواهد شد. دستگاه های معیوب به صورت رایگان قابل تعمیر خواهند بود، همچنین پس از اتمام زمان ضمانت نامه، با توجه به هزینه قطعات و کارمزد، می توان دستگاه را تعمیر کرد.

1 دیدگاه برای “نصب و راه اندازی انت ماینر S9

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اکنون تماس بگیرید
مشاهده ما روی نقشه